Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Eterinių aliejų aprašymas » Arbatmedžių eterinis aliejus (Oleum Caryopilli)

Arbatmedžių eterinis aliejus (Oleum Caryopilli)

Išskiriamas vandens destiliacijos metodu iš arbatmedžių žiedų lapų ir šakelių. Skleidžia specifinį aitrų, kartoką, gaivų, muskatą primenantį kvapą.

POVEIKIS
- Plataus spektro antiseptinis, baktericidinis;
- antivirusinis, priešgrybelinis;
- stimuliuoja nervų sistemą, sedatyvinis.

NAUDOJIMO ATVEJAI
- Probleminė oda, spuogai, herpesas, juostinė pūslelinė, vėjaraupiai, mikozės;
- karpos, grybelio pažeistos pėdos, galvos plaukuotosios dalies šašai, pleiskanos, dedervinė;
- žaizdos, įdrėskimai, nudegimai;
- uodų įgėlimai, plikimas;
- burnos ertmei skalauti – šalina nemalonų rūkalių burnos kvapą;
- viršutinių kvėpavimo takų ligos, gripas;
- patalpų sanacijos priemonė.

IŠORINIO NAUDOJIMO BŪDAI
Grynu arbatmedžių eteriniu aliejumi tepama oda esant herpesui, pūlingiems odos pažeidimams.

KOSMETIKOS PRIEMONIŲ PAPILDYMAS
2-3 lašus arbatmedžių eterinio aliejaus sumaišyti su 10-15 g (ml) pagrindo (kremo, gelio, kaukės, losjono ar kt.)
Esant stipriam plaukų slinkimui – 30 aliejaus lašų su maišyti su 300 ml šampūno. Trinkti plaukus ne rečiau kaip 3 kartus per savaitę.

VONIOS
4-5 lašus arbatmedžių eterinio aliejaus arba šio aliejaus, lygiomis dalimis sumaišyto su ramunėlių, eukaliptų, rozmarinų, levandų eteriniais aliejais, iš anksto sumaišius su valgomuoju šaukštu emulgatoriaus (pieno, medaus, jūrų arba valgomosios druskos), įpilti į pilną vandens (37-38oC) vonią. Procedūros trukmė 10-15 min. Didžiausias efektas – sergant ūmiomis respiracinėmis ligomis, sutrikus atramos judamojo aparto funkcijoms bei turint probleminę odą.

SPIRITINIS TIRPALAS
3-5 lašus arbatmedžių eterinio aliejaus praskiesti 8 ml 70-90% etilo spirito. Naudoti galvos šašams ir odos grybeliniams pažeidimams šalinti.

SKALAVIMAI
3 lašus arbatmedžių eterinio aliejaus įlašinti į stiklinę vandens.

INHALIACIJOS
1-2 lašus arbatmedžių eterinio aliejaus įlašinti į indą karšto vandens, apsigaubti rankšluosčiu ir 5-6 min. kuo giliau kvėpuoti. Būti užsimerkus.

PATALPŲ AROMATIZAVIMAS
4-5 lašus arbatmedžių eterinio aliejaus arba tiek pat šio aliejaus mišinio (1:1) su citrinų arba levandų eteriniais aliejais įlašinti į aromatinėje lempoje esantį vandenį ir uždegti žvakę. Patalpoje pasklis kvapas. Jei nėra lempos, aliejumi galima sudrėkinti servetėlę arba įlašinti jo į karšto vandens puodelį bei pastatyti ant veikiančio radiatoriaus. Ypač tinka sanuoti patalpas bei reguliuoti emocinę būklę. Procedūrų trukmė 15-30 min. Vaikų patalpoms užtenka 1-2 lašų arbatmedžių eterinio aliejaus.

Prieš naudojant eterinius aliejus būtina patikrinti, ar įkvepiamas arba tepamas ant odos aliejus nesukels individualios alerginės reakcijos.

KVĖPAVIMO BANDINYS
Jei įkvėpę eterinio aliejaus arba jo derinio nepajuntate diskomforto, jis yra Jums malonus ir nesukelia kvėpavimo takų spazmų bei kosulio arba dusulio, šiuos aliejus galite vartoti.

ODOS BANDINYS
Eterinio aliejaus arba jo mišinio vieną lašą sumaišyti su 0,5 arba 1 arbatiniu šaukšteliu bet kokio augalinio aliejaus ir nedidelį šio mišinio kiekį įtrinti į alkūnės arba riešo vidinę pusę.
Jei po 15-40 minučių aliejumi pateptoje odos vietoje nėra jokių pokyčių, šiuos aliejus galima drąsiai vartoti.

KONTRAINDIKACIJOS
Individualus arbatmedžių kvapo netoleravimas. Nenaudoti iki 4 nėštumo mėnesių ir vaikams iki 6 metų. Esant jautriai odai - naudoti kuo atsargiau.