Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Eterinių aliejų aprašymas » Bazilikų eterinis aliejus (kvapusis bazilikas) (Ol

Bazilikų eterinis aliejus (kvapusis bazilikas) (Oleum Ocimi basilia)
Pagaminta Egipte
Bazilikų eterinis aliejus išgaunamas hidrodistiliacijos būdu iš bazilikų šakų su žiedais. Turi pikantišką aštrų kartoką kvapą.

POVEIKIS
- Antimikrobinis, antiseptinis ir priešuzdegiminis, antidepresinis;
- grąžina uoslę po ilgos slogos;
- gerina virškinimo trakto veiklą;
- tonizuoja, mažina spazmus;
- padeda sukoncentruoti dėmesį ir stiprina atmintį;
- antitoksinis vabzdžių ir gyvačių įkandimams.

NAUDOJIMO ATVEJAI
- Probleminė oda;
- plaukų slinkimas;
- alerginis dermatitas ir suerzinta oda;
- ūminės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos;
- galvos ir dantų skausmas;
- burnos ertmės uždegimas;
- protinis pervargimas, depresija, nemiga.

IŠORINIO NAUDOJIMO BŪDAI
Grynu bazilikų eteriniu aliejumi patepamos vabzdžių ir gyvačių įkandimo vietos, taip pat tinka tepti karpas.

KOSMETIKOS GAMINIŲ PAPILDYMAS
2 - 3 lašus eterinio aliejaus sumaišyti su 10 g (ml) kremo, losjono ar toniko.

MASAŽAS
Refleksiniam masažui bazilikų eterinį aliejų santykiu 1:1 sumaišyti su bet kokiu augaliniu aliejumi (migdolų, simondsijų, persikų, vynuogių sėklų ar kt.) arba su Jūsų pasirinktu kremu. Eterinis aliejus efektyviai veikia esant judamojo aparato sutrikimams, raumenų ir sąnarių skausmams.
Masažui bazilikų eterinis aliejus gali būti naudojamas sumaišytas su mėtų ir rozmarinų aliejais (1:1:1) arba su citrinų ir juozažolių eteriniais aliejais (1:1:1).

VONIOS
Į pilną vonią įpilti 5 - 7 lašus bazilikų eterinio aliejaus, prieš tai sumaišyto su 1 valg. šaukštu emulsiklio (pieno, medaus, jūros ar valgomosios druskos). Procedūros trukmė 10 - 20 min. Voniai ir veidui apsiprausti tinka bazilikų eterinio aliejaus mišinys su levandų ir metų eteriniais aliejais (1:1:1).

BURNOS SKALAVIMAS
1 - 2 lašai eterinio aliejaus į stiklinę šilto vandens.

TRYNlMAS
5 - 7 lašus eterinio alieiaus sumaišyti su 1 valg. šaukštu degtinės arba augalinio aliejaus.

ĮTRYNIMAS
3 - 5 lašus eterinio aliejaus sumaišyti su 1 valg. šaukstu 70 º etilo spirito arba degtinės. Slenkant plaukams kasdien (10 - 15 dienų) įtrinti 5 galvos od1.

INHALIACIJOS
Efektyviai veikia esant ūminėms viršutinių kvėpavimo takų infekcijoms ir grąžinant uoslę.
Karštos inhaliacijos: į indą su karštu vandeniu įlašinti eterinio aliejaus, užsidengti galvą rankšluosčiu, kad neliktų tarpo orui praeiti, ir giliai kvėpuoti garais 3 - 5 min. Procedūros metu būtina užsimerkti.
Šaltos inhaliacijos: 2 - 4 lašus eterinio aliejaus užlašinti ant servetėlės ir kvėpuoti 5 - 7 min.

PATALPŲ AROMATIZAVIMAS
3 -7 lašūs bazilikų eterinio aliejaus arba vieno kurio nors aliejų mišinio įlašinti į aromatinę lempą kurioje įpilta vandens, ir uždegti lempoje esančią žvakę. Aromatas pasklis patalpoje. Neturint aromatinės lempos, eterinio aliejaus galima užlašinti ant servetėlės arba įlašinti į puodelį su karštu vandeniu ir padėti ant radiatoriaus. Procedūros trukmė 15 - 30 min.

Prieš naudojant eterinius aliejus būtina padaryti kvėpavimo tak ar odos jautrumo testą dėl individualaus eterinių aliejų toleravimo.

KVĖPAVIMO TAKŲ TESTAS
Jeigu įkvėpus gryno eterinio aliejaus ar jų mišinio kvapo, nejaučiate diskomforto, kvapas malonus ir nesukelia kvėpavimo spazmų, t. y. kosulio, dusimo, tai tokį aliejų galite naudoti.

ODOS TESTAS
1 lašą eterinio aliejaus ar jų mišinio ištirpinti 0,5 - 1 arbat. šaukštelyje kokio nors augalinio aliejaus ir nedidelį kiekį įtrinti į alkūnės vidinės pusės arba riešo odą. Jeigu per 15 - 40 min. neatsiras odos suerzinimo požymių, eterinį aliejų galima drąsiai naudoti.

KONTRAINDlKACIJOS
lndividualus bazilikų netoleravimas. Nenaudoti nėščiosioms, turintiems epilepsinių požymių tromboflebitą, po miokardo infarkto, insulto, turintiems padidėjusį kraujo krešumą. Naudoti ne ilgiau kaip 3 savaites.