Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Eterinių aliejų aprašymas » Bergamočių eterinis aliejus (Oleum Bergamottae)

Bergamočių eterinis aliejus (Oleum Bergamottae)

Išskiriamas vandens destiliacijos metodu iš bergamočių vaisių žievelių. Skleidžia subtilų, paslaptingą citrusinį kvapą su aitriu kartoku prieskoniu.

POVEIKIS
-Antiseptinis, antivirusinis, priešuždegimis, priešgrybelinis;
-Balina odą ir sutraukia poras;
-Normina riebalinių ir prakaito liaukų veiklą esant riebiai bei mišriai odai;
-Gerina nuotaiką, padeda sutelkti dėmesį;
-Lytinis stimuliatorius.

NAUDOJIMO ATVEJAI
-Probleminė oda, spuogai;
-Pleiskanos ir seborėja;
-Herpesas, egzema, dermatomikozė;
-Varikozė.

IŠORINIO VARTOJIMO BŪDAI
Bergamočių eteriniu aliejumi arba šio aliejaus mišiniu (1:1) su rožių arba levandų eteriniais aliejais tepa pažeistas odos vietas.

KOSMETIKOS PRIEMONIŲ PAPILDYMAS
1-5 lašus bergamočių eterinio aliejaus sumaišyti su 10 g (ml) pagrindo (kremo, losjono, toniko, kaukės ir kt).

MASAŽAS
3-7 lašus bergamočių eterinio aliejaus sumaišyti su 1-2 valgomaisiais šaukštais augalinio aliejaus (migdolų, kukurūzų, vynuogių kauliukų arba pasirinkto kremo.

VONIOS
5-8 lašus bergamočių eterinio aliejaus arba šio aliejaus mišinio, iš anksto sumaišytus su 1 valgomuoju šaukštu emulgatoriaus (pieno, medaus, jūrų arba valgomosios druskos), įpilti į pilną (36-37oC) vandens vonią. Procedūros trukmė 10-20 min.

KOMPRESAI
Šaltieji: 10-12 lašų bergamočių eterinio aliejaus sumaišyti su stikline šalto vandens. Karščiuojant arba esant varikozei dėti kompresus ant blauzdų raumenų.

PLAUKŲ SKALAVIMAS
3-5 lašus bergamočių eterinio aliejaus arba šio aliejaus mišinio (1:1) su eukaliptų arba kedrų eteriniais aliejais įlašinti į 0,5 litro virinto kambario temperatūros vandens, kuo geriau suplakti ir skalauti ištrinktus plaukus. Saugoti akis, kad į jas nepatektų šio skysčio.

PATALPŲ AROMATIZAVIMAS
Bergamočių eterinis aliejus puikiai dera (1:1) su levandų, kiparisų, snapučių, citrinų ir kitais eteriniais aliejais. 5-6 lašus bergamočių eterinio aliejaus arba šio aliejaus mišinio įlašinti į aromatinėje lempoje esantį vandenį ir uždegti žvakę. Patalpoje pasklis kvapas. Jei nėra lempos, aliejumi galima sudrėkinti servetėlę arba įlašinti jo į karšto vandens puodelį bei pastatyti ant veikiančio radiatoriaus. Procedūros trukmė 15-30 min.

Prieš naudojant eterinius aliejus būtina patikrinti, ar įkvepiamas arba tepamas ant odos aliejus nesukels individualios alerginės reakcijos.

KVĖPAVIMO BANDINYS
Jei įkvėpę eterinio aliejaus arba jo derinio nepajuntate diskomforto, jis yra Jums malonus ir nesukelia kvėpavimo takų spazmų bei kosulio arba dusulio, šiuos aliejus galite vartoti.

ODOS BANDINYS
Eterinio aliejaus arba jo mišinio vieną lašą sumaišyti su 0,5 arba 1 arbatiniu šaukšteliu bet kokio augalinio aliejaus ir nedidelį šio mišinio kiekį įtrinti į alkūnės arba riešo vidinę pusę.
Jei po 15-40 minučių aliejumi pateptoje odos vietoje nėra jokių pokyčių, šiuos aliejus galima drąsiai vartoti.

KONTRAINDIKACIJOS
Individualus bergamočių kvapo netoleravimas. Sergantiesiems epilepsija, nėščiosioms - elgtis kuo atsargiau. Eteriniu aliejumi netepti odos einant į saulėkaitą, nes šis aliejus sukelia stiprią fotosensibilizaciją.