Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Eterinių aliejų aprašymas » Čiobrelių eterinis aliejus (Oleum Thymi vulgari)

 

Čiobrelių eterinis aliejus (Oleum Thymi vulgari)

 

Pagaminta Vengrijoje

Čiobrelių eterinis aliejus išgaunamas hidrodistiliacijos būdu iš žydinčių čiobrelių krūmų. Turi stiprų malonų gaivų kvapq.

 

POVEIKIS

- Priešuždegiminis, baktericidinis, antitoksinis, žaizdų gydomasis;

- mikoseptinis;

- lengvinantis atsikosėjimą;

- gerina kraujotaką, malšina sąnarių, reumatinius, raumenų skausmus, priešmenstruacinio sindromo požymius;

- tonizuoja, pašalina protinį ir fizinį pervargimą, gerina atmintį, didina arterinį kraujospūdį;

- skatina seksualumą;

- dezodorantas, patalpų aromatizatorius.

 

NAUDOJIMO ATVEJAI

- Problemiška oda, pūliniai odos pažeidimai, dermatitas, infiltratai, sumušimai;

- gyvūnų ir vabzdžų įkandimai;

- pleiskanos ir plaukų slinkimas;

- dermatitas, egzema, niežulys, pedikuliozė (utelėtumas);

- burnos ir ryklės infekcijos bei uždegiminiai procesai.

 

IŠORINIO NAUDOJIMO BŪDAI

Problemiškos odos ir plaukų priežiūrai ir esant ūmioms viršutinių kvėpavimo takų infekcijoms naudojamas grynas čiobrelių eterinis aliejus arba jo mišinys su kitais eteriniais aliejais: rozmarinų, eukaliptų ir bergamočių.Skausmui malšinti naudojamas grynas čiobrelių eterinis aliejus arba jo mišinys su citrinų, kiparisų ir melisų eteriniais aliejais. Aliejai maišomi lygiomis dalimis. Šie mišiniai naudojami kosmetikos gaminiams papildyti, masažui, vonioms, įtrynimui, skalavimui ir patalpoms aromatizuoti.

 

KOSMETIKOS GAMINIŲ PAPILDYMAS

2 - 3 lašus gryno čiobrelių eterinio aliejaus arba vieno kurio nors minėto aliejų mišinio sumaišyti su 10 - 15 g (ml) kosmetikos gaminio (kremo, losjono, prausiklio, šampūno ir kt.).

 

SKALAVIMAS

1 - 2 lašai gryno čiobrelių eterinio aliejaus arba vieno kurio nors minėto aliejų mišinio į 1 stiklinę šilto virinto vandens.

 

KOMPRESAI 2 - 3 lašai čiobrelių eterinio aliejaus į 1 stiklinę vandens.

 

ĮTRYNIMAS

5 lašus čiobrelių eterinio aliejaus sumaišyti su 1 valg. šaukštu augalinio aliejaus ar kremo.

Galvai plauti esant pedikuliozei (utelėtumui): 7 lašus čiobrelių eterinio aliejaus sumaišyti su 20 g šampūno.

Šukavimui: čiobrelių eterinio aliejaus ir bazinio aliejaus mišinys santykiu 1 :7. Šiuo mišiniu vilgyti tankias šukas ir dažnai šukuoti plaukus.

 

MASAŽAS

3 lašus čiobrelių eterinio aliejaus ar vieno kurio nors minėto aliejų mišinio sumaišyti su 1 - 2 valg. šaukštais bet kurio augalinio aliejaus (migdolų, persikų, simondsijų, vynuogių sėklų ar JŪSŲ pasirinkto kremo.

 

VONIOS

3 - 5 lašus čiobrelių eterinio aliejaus ar vieno kurio nors minėto aliejų mišinio, prieš tai sumaišyto su 1 valg. šaukštu emulsiklio (pieno, medaus, jūros ar valgomosios druskos), įpilti į 37 - 38°C temperatūros vandens pripiltą vonią. Procedūros trukmė 10 - 20 min.

 

PATALPŲ AROMATIZAVIMAS

3 - 5 lašus čiobrelių eterinio aliejaus ar vieno kurio nors minėto mišinio įlašinti į aromatinę  lempą, kurioje įpilta vandens, ir uždegti lempoje esančią žvakę. Aromatas pasklis patalpoje. Neturint aromatinės lempos, eterinio aliejaus galima užlašinti ant servetėlės arba įlašinti į puodelį su karštu vandeniu ir padėti ant radiatoriaus.

 

Prieš naudojant eterinius aliejus būtina padaryti kvėpavimo takų ar odos jautrumo testą dėl individualaus eterinių aliejų toleravimo.

 

KVĖPAVIMO TAKŲ TESTAS

Jeigu įkvėpus gryno eterinio aliejaus ar jų mišinio kvapo, nejaučiate diskomforto, kvapas malonus ir nesukelia kvėpavimo spazmų, t. y. kosulio, dusimo, tai tokį aliejų galite naudoti.

 

ODOS TESTAS

1 lašą eterinio aliejaus ar jų mišinio ištirpinti 0,5 - 1 arbat. šaukštelyje kokio nors augalinio aliejaus ir nedidelį kiekį įtrinti į alkunės vidinės pusės arba riešo odą. Jeigu per 15 - 40 min. neatsiras odos suerzinimo požymių, eterinį aliejų galima drąsiai naudoti.

 

KONTRAINDIKACIJOS

lndividualus čiobrelių kvapo netoleravimas. Atsargiai naudoti nėščiosioms, epileptikams, sergantiems skrandžio, kepenų, inkstų, širdies ligomis, hipertonine liga ir hipertiroze, taip pat turintiems jautrią odą, ypač vaikams.