Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Eterinių aliejų aprašymas » Citrinmedžių (petigreinų) eterinis aliejus (Oleum

Citrinmedžių (petigreinų) eterinis aliejus (Oleum Citri aurantii, Oleum Petitgraine)

 

Citrinmedžių (Petigreinų) eterinis aliejus išgaunamas hidrodistiliacijos būdu iš bigaradijų ar rūgščiųjų citrinmedžių lapų ir vaisių luobų. Turi subtilų gaivų žialą vakaro aromatą. Senovėje buvo vadinama "jaunystės eliksyrų".

 

POVEIKIS

- Antiseptinis, gaivinamasis, baktericidinis;

- valo riebią inkštiruotą odą;

- lygina pavargusią, suvytusią odą;

- stiprina plaukus;

- saugo nuo strijų atsiradimo, stiprina pilvo ir krūtinės raumenis po neštumo;

- antioksidatorinis, regeneruojamasis;

- stiprina atmintį;

- skatina seksualumą.

 

NAUDOJIMO ATVEJAI

- Apsaugo nuo ankstyvo organizmo senėjimo;

- aterosklerozė, kardiosklerozė, poinsultinė buklė;

- nervinis išsekimas, pervargimas, nemiga;

- galvos skausmas, strėnų gėla (lumbagas).

 

IŠORINIO NAUDOJIMO BŪDAI

Citrinmedžių (petigreinų) eterinis aliejus gerai tinka sumaišyti lygiomis dalimis su ylang-ylangų ir nerolių eteriniais aliejais arba su snapučių ir levandų eteriniais aliejais (santykiu l:l:l). Rekomenduojama problemiškos odos ir silpnų plaukų priežiūrai, atitolina odos senėjimą. Šie mišiniai gali buti naudojami kosmetikos gaminiams papildyti, masažui, vonioms, aromatinėms lempoms - kaip emocinio ir hormoninio fono reguliatorius, skausmą malšinantis.

 

KOSMETIKOS GAMINIŲ PAPILDYMAS

7 lašus citrinmedžių (petigreinų) eterinio aliejaus ar vieno kurio nors aliejų mišinio sumaišyti su 10 g (ml) kremo, losjono, kaukės, toniko, šampūno ir kt.

 

MASAŽAS

5 - 7 lašus citrinmedžių (petigreinų) eterinio aliejaus ar vieno kurio nors aliejų mišinio sumaišyti su 1 - 2 valg. šaukštais bet kokio augalinio aliejaus (migdolų, simondsijų, persikų, vynuogių sėklų ar kt.) ar Jūsų pasirinkto kremo.

 

VONIOS

10 lašų citrinmedžių (petigreinų) eterinio aliejaus ar vieno kurio nors aliejų mišinio, prieš tai sumaišyto su 1 valg. šaukštu emulsiklio (pieno, medaus, jūros ar valgomosios druskos), įpilti į 37 - 38ºC temperatūros vandens pripiltą vonią. Procedūros trukmė 10 - 20 min.

 

PATALPŲ AROMATIZAVIMAS

4 - 6 lašus citrinmedžių (petigreinų) eterinio aliejaus arba vieno kurio nors aliejų mišinio įlašinti į aromatinę lempą, kurioje įpilta vandens, ir uždegti lempoje esančią žvakę. Aromatas pasklis patalpoje. Neturint aromatinės lempos, eterinio aliejaus galima užlašinti ant servetėlės arba įlašinti į puodelį su karštu vandeniu ir padėti ant radiatoriaus. Procedūros trukmė 15 - 30 min.

 

Prieš naudojant eterinius aliejus būtina padaryti kvėpavimo takų ar odos jautrumo testą dėl individualaus eterinių aliejų toleravimo.

 

KVĖPAVIMO TAKŲ TESTAS

Jeigu įkvėpus gryno eterinio aliejaus ar jų mišinio kvapo, nejaučiate diskomforto, kvapas malonus ir nesukelia kvėpavimo spazmų, t. y. kosulio, dusimo, tai tokį aliejų galite naudoti.

 

ODOS TESTAS

1 lašą eterinio aliejaus ar jų mišinio ištirpinti 0,5 - 1 arbat. šaukštelyje kokio nors augalinio aliejaus ir nedidelį kiekį įtrinti į alkūnės vidinės pusės arba riešo odą. Jeigu per 15 - 40 min. neatsiras odos suerzinimo požymių, eterinį aliejų galima drąsiai naudoti.

 

KONTRAINDlKACIJOS

Individualus citrinmedžių netoleravimas. Atsargiai naudoti nėščiosioms ir turintiems epilepsijos požymių.