Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Eterinių aliejų aprašymas » Citrinų eterinis aliejus (Oleum Citri)

Citrinų eterinis aliejus (Oleum Citri)

Pagaminta Italijoje
Išskiriamas vandens destiliacijos metodu iš šviežių citrinų vaisių žievelių. Skleidžia lengvą, gaivų ir šaltą subtilų kvapą.

POVEIKIS
- Baktericidinis, antiseptinis, antitoksinis;
- Balinamasis;
- Suteikia plaukams gyvumo ir spindesio;
- Balina, gaivina odą, lygina raukšles, naikina strazdanas, pigmentines dėmes;
- Gerina trapių nagų būklę;
- Nuskausminamasis – esant reumatizmui, podagrai, migrenai, varikozei;
- Slopina įtampą esant vegetacinei kraujagyslių distonijai;
- Mažina arterinį kraujospūdį;
- Padeda sukaupti dėmesį;
- Gaivina patalpų orą, slopina nemalonius kvapus (virtuvės, tabako dūmų ir kt.).

NAUDOJIMO ATVEJAI
- Puiki priemonė puoselėti riebią infekuotą, neelastingą odą, tinka šalinti randus ir celiulitą;
- Puoselėti riebius plaukus ir naikinti pleiskanas;
- Karpos;
- Inhaliacijoms, aromatizuoti ir sanuoti patalpas;
- Ūmios respiracinės ligos.

IŠORINIO VARTOJIMO BŪDAI
Grynu citrinų eteriniu aliejumi arba šiuo aliejumi, praskiestu (1:1) augaliniu aliejumi, arba kartu su juozažolių, mairūnų ir arbatmedžių eteriniais aliejais (1:1:1) tepti karpas ir sugarėjusias odos vietas, trapius nagus. Lygiomis proporcijomis citrinų eterinis aliejus puikiai dera su levandų, apelsinmedžių žiedų, eukaliptų eteriniais aliejais (naudoti esant ūmioms respiracinėms ligoms, puoselėti probleminę odą ir plaukus, kaip hormonų būklės ir emocinio fono reguliatorių) arba maišomas (1:1) su kiparisų, snapučių, bergamočių aliejais. Šie mišiniai tinka papildyti kosmetikos priemones, masažui, vonioms, aromatizuoti patalpas.

KOSMETIKOS PRIEMONIŲ PAPILDYMAS
3-6 lašus citrinų eterinio aliejaus arba bet kokio šio aliejaus mišinio sumaišyti su 10 g (ml) pagrindo (kremo, losjono, toniko, kaukės, šampūno ir kt).

MASAŽAS
5-10 lašų citrinų eterinio aliejaus arba bet kokio šio aliejaus mišinio sumaišyti su 1-3 valgomaisiais šaukštais augalinio aliejaus (migdolų, kukurūzų, persikų) arba pasirinkto kremo.

VONIOS
5-8 lašus citrinų eterinio aliejaus arba šio aliejaus mišinio, iš anksto sumaišytus su 1 valgomuoju šaukštu emulgatoriaus (pieno, medaus, jūrų arba valgomosios druskos), įpilti į pilną vandens vonią. Procedūros trukmė 10-20 min.

INHALIACIJOS
Karštosios: 3-5 lašus citrinų eterinio aliejaus arba bet kokio šio aliejaus mišinio įlašinti į indą karšto vandens, apsigaubti rankšluosčiu ir 5-7 min. kuo giliau kvėpuoti. Būti užsimerkus.

PATALPŲ AROMATIZAVIMAS
4-5 lašus citrinų eterinio aliejaus arba šio aliejaus mišinio įlašinti į aromatinėje lempoje esantį vandenį ir uždegti žvakę. Patalpoje pasklis kvapas. Jei nėra lempos, aliejumi galima sudrėkinti servetėlę arba įlašinti jo į karšto vandens puodelį bei pastatyti ant veikiančio radiatoriaus. Procedūros trukmė 15-30 min.

Prieš naudojant eterinius aliejus būtina patikrinti, ar įkvepiamas arba tepamas ant odos aliejus nesukels individualios alerginės reakcijos.

KVĖPAVIMO BANDINYS
Jei įkvėpę eterinio aliejaus arba jo derinio nepajuntate diskomforto, jis yra Jums malonus ir nesukelia kvėpavimo takų spazmų bei kosulio arba dusulio, šiuos aliejus galite vartoti.

ODOS BANDINYS
Eterinio aliejaus arba jo mišinio vieną lašą sumaišyti su 0,5 arba 1 arbatiniu šaukšteliu bet kokio augalinio aliejaus ir nedidelį šio mišinio kiekį įtrinti į alkūnės arba riešo vidinę pusę.
Jei po 15-40 minučių aliejumi pateptoje odos vietoje nėra jokių pokyčių, šiuos aliejus galima drąsiai vartoti.

KONTRAINDIKACIJOS
Individualus citrusinių kvapo netoleravimas. Nerekomenduojama tepti odą prieš saulės vonias. Nenaudoti kartu su chemoterapijos priemonėmis. Pasibaigus galiojimo laikui gali sukelti odos alerginę reakciją.

LAIKYMO SĄLYGOS
Sandariai užkimštą vėsioje tamsioje vietoje.