Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Straipsniai
Sveikata ir judėjimas

Sveikata – brangiausias turtas.
Dažnai, kol esame sveiki nevertiname, nesirūpiname ir nesaugome jos. Gaila, bet tik tada, kai aplanko ligos, traumos, negalavimai – imamės priemonių. Kartais net ir prasidėjus negalavimams ignoruojame juos, kol įsisenėja ir tampa nebepakenčiami. Na, o kai kreipiamės į gydytojus, geriame vaistus, tikimės, kad tradicinė medicina išgydys, dažnai permetame atsakomybę gydytojams, tikime, kad tik jie išgydys.

 

Iš tiesų, turėtume sąmoningai suvokti, kaip veikia mūsų kūnas, išmokti jausti, kas tinka mūsų organizmui, kaip jis valdomas, ką mums nori parodyti. Sunegalavęs kūnas visada rodo, ką reikia keisti mūsų pačių viduje, mūsų psichologijoje.

Sergantiems niekada nereikėtų nuleisti rankų, visada ieškoti būdų pasveikti. Nepagydomų ligų nėra! Visos ligos – mūsų galvose. Тik suvokimas, kad esame patys atsakingi už save, padės aktyviau sveikti, ieškoti įvairesnių sveikimo būdų nei tiems, kurie perleidžia savo sveikatą į kitų rankas ir laukia stebuklo. Kartais net geriausi gydytojai nepajėgūs padėti, jei nenorime padėti patys sau.

 

Rūpintis ir prižiūrėti savo sveikatą reiškia meilę ir pagarbą savo Esybei. Sveikatai palaikyti svarbus ne tik sąmoningumas, bet ir fizinės prevencinės priemonės (judėjimas, maistas, svaigalų nevartojimas).

 

Daugelis žinome, kad turime sportuoti, tačiau dažnai randame įvairių pasiteisinimų tai daryti bet kada, tik ne šiandien  Sveikata nelaukia, kada gi pagaliau ryšimės sportuoti, ji tiesiog ima ir vieną dieną nusilpsta, neklausdama nei kiek mums metų, nei ar buvome visą gyvenimą sveiki. TIESIOG GERIAUSIA DIENA PRADĖTI JUDĖTI YRA ŠIANDIEN. Judėjimas – pirmas vaistas išlikti jaunesniems, stipresniems, sveikesniems, žvalesniems.

 

Viskas aplink mus yra energija: vanduo, maistas, seksas, emocijos, poelgiai, veiksmai… Judėjimas – taip pat. Vieni dalykai slopina energiją (negatyvas, stresas, nuovargis, savo širdies neklausymas), kiti aktyvina ir skatina jos gamybą. Mankšta ar bet koks kitas fizinis aktyvumas skatina energijos gamybą. Kai žmogus gauna papildomų energijų, jis tampa aktyvesnis, produktyvesnis, darbingesnis, mažiau alkanas, pagerėja miego kokybė, aktyvėja medžiagų apykaita, mažėja rizika susirgti lėtinėmis ligomis, žmogus būna laimingesnis, didėja meilė sau, savo kūnui, labiau pasitiki savimi.

 

Kartais būtent nejudėjimas, užsisėdėjimas gali būti ligos priežastis. Kiekvieno žmogaus gyvenime turi būti pusiausvyra tarp darbo, laisvalaikio, šeimos, asmeninio augimo, rūpinimosi savimi. Jei žmogus rūpinimosi savimi energiją nukreipia į kitas sritis – pusiausvyros nebelieka. Ir trūkstamoje vietoje pradeda kauptis neigiama energija. Ši energija leidžiasi į kūną, į sveikatą per ligas ar kitokius negalavimus parodydama mums, jog neduodame sau to, ko reikia mūsų Esybei.

 

Judėjimo ir sporto rūšių yra labai daug, tad iš didelės gausos tereikia atsirinkti, koks judėjimas bus malonus ir tinkamas būtent Jums.

 

Ką daryti, kad judėjimas būtų malonus?
• Pasirinkti tokį fizinio aktyvumo būdą, kuris teiktų malonumą, patiktų (plaukimas, ėjimas, šokiai, treniruokliai sporto klube, mankšta namuose, dviračiai, komandiniai žaidimai, bėgimas, joga, kalanetika…)
• Treniruotė neturi nuvarginti taip, kad kitą dieną neatsistotumėte iš lovos. Tuomet, kai būna sunku, noras sportuoti dingsta tą pačią akimirką. Viskas turi vykti palaipsniui. Pradžiai užtenka vos keleto minučių per dieną, o vėliau, kai raumenukai būna pripratę, sportavimo laiką galima ilginti arba sunkinti fizinę veiklą.
• Kad nebūtų nuobodu kasdien daryti tą patį, galima keisti pratimus ar fizines veiklas pakaitomis. Pavyzdžiui, vieną dieną padaryti mankštelę, kitą dieną paplaukioti, trečią dieną išeiti pasivaikščioti greitesniu tempu. Turite pajausti širdimi, kaip jums geriausia.
• Kad sportavimas būtų malonus, vasarą galima pasirinkti sportą gamtoje.
• Kad būtų linksmiau į kompaniją galima pasikviesti draugą ar draugę. Tik svarbu jam/jai neprimesti savo sportavimo ritmo. Kiekvienas turi jausti, koksritmas geriausias jam pačiam.
• Susikurti aplinką, kuri Jums būtų maloni sportuoti: linksma muzika, vieta, priemonės.

 

Kai judėjimas tampa malonumu – jis tampa įpročiu. Svarbu skirti laiko sau. Sportuojant, einant pasivaikščioti, būnant gamtoje, galime prašyti papildomų energijų iš Žemės, saulės, medžių, vandens, ugnies, vėjo. Taip gautumėte dardaugiau energijos.

Mylėkime, gerbkime save ir būkime sveiki.

 

 

Ieva Norvilaitė.