Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Eteriniai aliejai » ETERINIAI ALIEJAI PATALPOSE

ETERINIAI ALIEJAI PATALPOSE

Kaip sukurti švarią aplinką?

Aromaterapija nėra skirta tik ligų gydymui. Ji mus realiai apsaugo nuo aplinkos teršalų, bakterijų ir virusų. Tai priemonė, kuri, užuot laukus kada kūnas ims rodyti ligos požymius, mums leidžia apsaugoti save bei savo artimuosius ir susikurti atsparumą ligoms.

Neklydo viduramžių ir renesanso alchemikai tvirtindami, kad gamtoje yra viskas, ko reikia žmogaus pilnaverčiam gyvenimui. Vienas iš tokių šaltinių – gausi aromatinių augalų grupė, iš kurių nuo žmonijos istorijos pradžios įvairiausiais būdais išgaunamos aromatinės substancijos.

Žinome, kad viešose vietose, stotyse, oro uostuose, viešbučiuose, restoranuose, mūsų pamėgtose kavinėse ir netgi poliklinikose bei ligoninėse, kur nuolat lankosi įvairūs žmonės visuomet yra daugiau mikroorganizmų ir ne visiems jiems mes turime imunitetą. Čia taip pat yra daugiau lakių cheminių elementų – tiek dezinfekcinių priemonių, tiek cigarečių dūmų. Todėl susiruošę į kelionę nepamirškime buteliuko su levandos ar bergamotės eteriniu aliejumi.

Eteriniai aliejai pasižymi plačiu veikimo spektru ir jūs ypatingai neapsiriksite, jei norėdami švarios aplinkos į aromatinę lempą ar tiesiog ant vatos ar servetėlės užlašinsite keletą savo mėgiamų kvapų ir kur nors padėsite, tačiau pagal klinikinius tyrimus geriausiai valo aplinką bei naikina blogus kvapus.

•           Citrinžolės eterinis aliejus, (taip pat padeda atsikratyti nepageidaujamų svečių, valo sunkią atmosferą, kurios priežastimi tapo nemalonūs žmonės, panaikina blogą aplinkos ir daiktų kvapą).

•           Arbatmedžio (mirtenės) eterinis aliejus, (nuo arbatmedžio aliejaus lengvai žūsta Auksinis stafilokokas ir kai kurios gram-neigiamos bakterijos. Nepaprastai geras jo antimikrobinis ir priešgrybelinis poveikis.)

•           Citrinos eterinis aliejus , (taip pat pagerina supratimą tarp tėvų ir vaikų, tarp sutuoktinių ir giminaičių. Sukuria jaukumo, patogumo, šilumos ir lengvumo energiją namuose.)

•           Eukaliptų eterinis aliejus , (eukaliptų yra apie 200 rūšių iš daugumos kurių distiliuojamas eterinis aliejus. Be mums labiausiai žinomo rutulinio eukalipto, dar plačiai naudojami spindulinis, citrinakvapis, smito eukaliptai, kurie gerai tinka vaikams, yra malonesnio, “minkštesnio” kvapo).

•           Cinamono eterinis aliejus , (turi nepaprastai stiprių antibakterinių, antivirusinių, priešgrybelinių savybių. Ypač gerai naikina virtuvės kvapus.)

•           Čiobrelio eterinis aliejus , (labai stiprus antivirusinis poveikis. Puiki profilaktinė priemonė rudens ir pavasario gripo epidemijų metu.)

•           Gvazdikėlių eterinis aliejus , (stipriausias natūralus antiseptikas – 1% tirpalo antiseptinis poveikis 4 kartus stipresnis už fenolio 1% tirpalą. Gvazdikėlių, apelsino ir cinamono et aliejų mišinys ne tik puikiai kvepia, bet l gera profilaktinė priemonė, ypač žiemą.)

•           Bergamotės eterinis aliejus , (taip pat palengvina santykius ir tarpusavio supratimą tarp įsimylėjėlių, padeda išvengti dirbtinių konfliktų.)

•           Greipfruto eterinis aliejus , (tai pat labai “saulėtas” aliejus, puikus antidepresantas, neturintis migdančio poveikio ir aktyvinantis žmogaus mentalinę veiklą.)

•           Levandos eterinis aliejus , (taip pat jis saugo ir nuo neprašytų svečių.)

•           Mirtos eterinis aliejus , (taip pat padeda atsikratyti rūkymo įpročio.)

•           Pelargonijos eterinis aliejus , (taip pat šiuolaikiniais tyrimais patvirtinta, kad pelargonijos žiedai surenka nuodingas medžiagas, radionukleidus, gerai naikina mikrobus. Jos kvapas atbaido vabzdžius.)

•           Kadagio eterinis aliejus , (taip pat ištikus ūmiai dvasinei krizei, šokui, isterijai, išgąsčiui (gerai tinka vaikams) pakanka pora lašų kadagio et aliejaus užlašinti ant delnų, patrinti ir pauostyti.)

•           Pušies eterinis aliejus , (taip pat stiprus antiseptikas, naudojamas gydyti kvėpavimo takų infekcijoms.)

•           Rozmarino eterinis aliejus , (taip pat jį daugelį šimtmečių žmonės degino norėdami apsisaugoti nuo užkrečiamų ligų ir oro gryninimui ligonių kambariuose. Jis buvo pagrindinė profilaktinė priemonė maro metu.)

•           Rožės medžio eterinis aliejus , (taip pat sukuria apsauginį barjerą. Jis apsaugo nuo svetimos energetikos poveikio ir padeda išlaikyti švarią ir gerai apsaugotą individualią energetinę erdvę.)

šiuos eterinius aliejus maišydami įvairiais variantais galite sukurti sau patinkantį kvapą ir visuomet turėti švarią aplinką.