Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Eteriniai aliejai » RECEPTAI PATALPŲ VALYMUI IR AROMATIZAVIMUI

RECEPTAI PATALPŲ VALYMUI IR AROMATIZAVIMUI:

•           “Jaukaus kambario” kvapas: 2 lašai bergamotės + 3 lašai citrinos + 2 lašai pelargonijos + 5 lašai muskatinio šalavijo + 1 lašas cinamono į 50 ml vandens. Gerai suplakite ir pilkite maždaug po 10-20 ml į aromatinę lempą, garintuvą arba tiesiog sumaišykite minėtus eterinius aliejus mažame buteliuke, užlašinkite po keletą lašų ant vatos ar lininės servetėlės ir tiesiog padėkite kambaryje (ant šilto radiatoriaus).

•           “švaraus kambario” kvapas: 3 lašai citrinžolės +2 lašai bergamotės +2 lašai kadagio +2 lašai pušies +1 lašas rozmarino į 50 ml vandens. Gerai suplakite ir pilkite maždaug po 10-20 ml į aromatinę lempą, garintuvą arba tiesiog sumaišykite minėtus eterinius aliejus  mažame buteliuke, užlašinkite po keletą lašų ant vatos ar lininės servetėlės ir tiesiog padėkite kambaryje (ant šilto radiatoriaus).

•           Terapinis oro gaiviklis: 1 lašas bergamotės + 1 lašas citrinos + 1 lašas pelargonijos +1 lašas muskatinio šalavijo +1 lašas baziliko į 30 ml vandens. Gerai suplakite ir pilkite maždaug po 10-20 ml į aromatinę lempą, garintuvą arba tiesiog sumaišykite minėtus eterinius aliejus  mažame buteliuke, užlašinkite po keletą lašų ant vatos ar lininės servetėlės ir tiesiog padėkite kambaryje (ant šilto radiatoriaus). Pastaba: šis eterinių aliejų mišinys padeda nuo astmos.

•           Vaikų kambariui: 1 lašas pelargonijos + 1 lašas mandarino + 1 lašas levandos + 1 lašas kvapiojo šalavijo į 30 ml vandens.

Purkštuvuose. Sumaišyti 6-10 lašų eterinių aliejų mišinio su šaukštu druskos ir išplakti 250 ml vandens; gautą tirpalą supilti į purkštuvą ir išpurkšti kambarį (saugokite baldus, - gali palikti dėmių); arba pašlakstyti servetėlę ir padėti ant karšto radiatoriaus.

Kambarių valymui ir dezinfekcijai –išplaukite grindis vandeniu, kuriame įlašinta keletas lašų arbatmedžio, citrinžolės, eukaliptų, citrinų, čiobrelio, greipfruto, levandos eterinių aliejų. Atgaivinsite kambarių orą, išnaikinsite bakterijas nuo grindų ir ore, - puiki profilaktinė priemonė artėjant peršalimų sezonui!

Inhaliacijos. Į dubenį karšto neverdančio vandens įpilti 2-4 lašus mišinio ir giliai kvėpuoti garais keletą minučių; arba pašlakstyti nosinę ir giliai kvėpuoti; arba užlašinti 1-2 lašus ant pagalvės kampo prieš miegą.