Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas
  į pradžią   |   turinys   |   susisiekite  
Eteriniai aliejai » Eteriniai aliejai PIRTYJE

Eteriniai aliejai PIRTYJE

Pirtis yra turbūt tobuliausias grožio ir sveikatos šaltinis, kokį kada nors yra sugalvojęs žmogus. Pirtyje ne tik pašalinami toksinai ir odos nešvarumai. Pirtyje žmogus įgauna vidinę pusiausvyrą ir ramybę, išsprendžia kankinančias problemas. Pirtys kaip ir vonios nuo neatmenamų laikų susijusios su kvapų naudojimu. Eteriniai aliejai pirtyje dar labiau padidina jos naudą. Jie suteikia gerbūvio jausmą ir iškvėpina pirties patalpą. Įkvėpdami gaivų pušies, kedro, kipariso, eukalipto kvapą, jūs pasijuntate taip, tarsi būtumėte gryname ore, miške, kalnuose.

Citrusinių kvapai, citrinos, bergamotės, greipfruto, apelsino, mandarino arba nerolio jums suteikia jausmą, tarsi būtumėte Viduržemio jūros pakrantėje, žydinčiuose Alpių soduose ankstyvą pavasarį arba citrinmedžių plantacijose Sevilijoje ar Sicilijoje. Mirtos, mirtenių, lauro, bosvelijos kvapai pažadina vaizduotę dar kitokioms kelionėms.

KAIP NAUDOTI ETERINIUS ALIEJUS PIRTYJE?

Pats paprasčiausias būdas - sumaišyti eterinį aliejų su druska ir ją pašildyti ant įkaitusių akmenų arba tiesiog pastatyti karštoje vietoje kartais pamaišant, papilstant iš vieno indo į kitą. Druska ilgai išsaugos eterinio aliejaus kvapą. Be to, druską, sumaišytą su eteriniu aliejumi, visuomet galima panaudoti pirties procedūrose. Taip pat eteriniai aliejai plačiai naudojami medaus procedūrose, įvairiuose pilinguose ir masažuose po pirties. Taip pat galima įlašinti eterinio aliejaus į karšto vandens (neverdančio) vonelę ir pastatyti šiltoje vietoje, kad eterinis palaipsniui garuotų.

Pastaba: Nepilkite eterinių aliejų ant įkaitusių akmenų. Subtilios ir lakios eterinių aliejų molekulės bematant suirs, sudegs ir aliejaus poveikis bus labai trumpas. Sugadinsite brangų produktą ir nepasieksite norimo rezultato.

KVAPAI PIRTYJE:

•           „Pirties“ kvapas: 5 lašai pipirmėtės + 5 lašai mėgiamo eukalipto + 5 lašai kedro + 5 lašai mirtos + 10 lašų citrinos eterinių aliejų  į saują druskos arba karšto vandens vonelę.

•           „Atsipalaidavimo“ kvapas: 6 lašai rozmarino + 4 lašai levandos + 4 lašai citrinos eterinių aliejų  į saują druskos arba karšto vandens vonelę.

•           „Geros nuotaikos“ kvapas: 4 lašai imbiero + 3 lašai mėgiamo eukalipto + 3 lašai pipirmėtės eterinių aliejų  į saują druskos arba karšto vandens vonelę.

•           “Dieviškas” kvapas: 3 lašai mairūno + 2 lašai jazmino + 2 lašai rožės eterinių aliejų  į saują druskos arba karšto vandens vonelę.

•           „Santarvės“ kvapas: 5 lašai citrinos + 4 lašai romaniškos ramunėlės + 5 lašai levandos eterinių aliejų  į saują druskos arba karšto vandens vonelę.

•           Nuo slogos: 3 lašai pražangialapės mirtenės (niaoulio) + 3 lašai eukalipto + 2 lašai mairūno + 2 lašai pipirmėtės eterinių aliejų į druską arba karšto vandens vonelę.

•           Jėgų suteikiantis kvapas: 5 lašai pražangialapės mirtenės + 4 lašai levandos + 3 lašai bergamotės + 4 lašai santalo eterinių aliejų  į druską arba karšto vandens vonelę.

Receptai medaus procedūroms: Medų galima maišyti su grynais eteriniais aliejais, nes medus veikia kaip tirpiklis. Jei norime sužadinti prakaitavimą ir išvalyti odą, tada geriau medų su eterinių aliejų mišiniu naudoti pirties procedūros pradžioje. Jei norime odą pamaitinti, tada ją tepame medumi su eterinių aliejų mišiniu jau baigiantis pirčiai.

•           Odą valantis mišinys: 3 lašai levandos + 3 lašai kadagio + 3 lašai pelargonijos + 2 lašai kipariso + 2 lašai ramunėlės eterinių aliejų  į stiklinę medaus.

•           Odą atjauninantis mišinys: 3 lašai nerolio (arba petitgreino) + 5 lašai frankincenso + 5 lašai vetiverijos eterinių aliejų į stiklinę medaus.

•           Odą maitinantis mišinys: 4 lašai imbierinės citrinžolės + 5 lašai rožės medžio + 5 lašai santalo eterinių aliejų  į stiklinę medaus.