PATALPŲ AROMATIZAVIMO PRINCIPAI
Eteriniais aliejais kvepianti aplinka mums patvirtina, kad mes įkvepiame švarų orą, kad jame esančios gyvybinės augalo jėgos mus saugo ir sustiprina.
Kai jūs kvėpinate savo namus, butą ar savo darbo erdvę eteriniu aliejumi, jūs sukuriate olfaktorinę (kvapo) dekoraciją, tam tikrą kvapo dizainą, savo erdvei suteikiate individualumą ir unikalumą. Daugelyje romanų, ne tik Prusto, aprašoma kaip kvapai grąžina prisiminimus.
Paprasčiausias patalpų kvėpinimo būdas yra naudoti garintuvą, kurio dydis priklauso nuo patalpos dydžio. Garintuvuose naudojama 6-12 lašų grynų eterinių aliejų mišinio arba 10-20 ml vandeninio mišinio (priklausomai nuo patalpos dydžio). Garintuvai gali būti elektriniai arba žvakiniai. Žvakiniai garintuvai sudaryti iš 2-jų dalių – vietos arbatinei žvakutei ir indo vandeniui su eteriniais aliejais. Indas turi būti kruopščiai išplaunamas prieš kiekvieną naudojimą. Į garintuvą pirmiausia įpilama vandens, uždegama žvakė, ir tik tada įlašinama aliejų. Eterinis aliejus susimaišo ir palengva garuoja šylant vandeniui. Kvapai sklinda ore ir sukuria nepakartojamą gerovės pojūtį.
Garinant stebėkite, kad vandens visada būtų pakankamai (kad aliejai nepradėtų svilti). Vanduo turi šilti, bet neužvirti, todėl naudokite garintuvą su storu dugnu.
Pastaba: elektrinis garintuvas pagamina nesuskaičiuojamą kiekį eterinio aliejaus dalelių, kurios sklaidosi ore, ne tik iškvėpindamos erdvę, bet suardo tabako, virtuvės kvapus daug veiksmingiau, nei dezodorantai ir oro gaivikliai, kurie savo kvapu tik paslepia blogą kvapą tam kartui. Lašiukai su eteriniu aliejumi tokie smulkučiai, kad jie ilgai išlieka ore.
Taigi, jūs kvėpuojate kvepiančiu kambario oru ir tuo pačiu palaikote kambaryje švarų orą, kuriame nuolat suardomi mikrobai ir žalingi mikroorganizmai. Garinimo laikas priklauso nuo jūsų poreikių, tačiau tai reikalauja šiek tiek jūsų dėmesio, kad išvengtumėte per didelės eterinio aliejaus koncentracijos ore.